3 серпня 2022 · 3 min read

Від нотаток до CRM: як впровадити систему в бізнес

Знайомлячись ближче з CRM, виникає запитання: “Як інтегрувати її в процеси?” Зі страхом складного переходу розібрались у минулій статті. Швиденько нагадаємо і перейдемо до переваг, які точно “зайдуть” не тільки вам, а й клієнту.

Отож, CRM — платформа, яка різні інструменти бізнесу об'єднує в систему. Замість табличок Excel, месенджерів, дзвінків — залишається один сервіс. Загублений коментар від клієнта, тиждень палаючих задач чи ранковий обдзвін — залишається у минулому. Все заплановано, розкладено «по поличках». Але, запитання «Як систему інтегрувати в процеси?» залишається.

Перше правило, яке допоможе відчути переваги переходу в CRM: «Шукайте систему за масштабами бізнесу». У маленькій компанії складна корпоративна програма тільки заплутає. Тому уже на етапі переходу окресліть переваги для себе: 
1. Гнучкість налаштувань 
Бізнес розвивається, а з ним процеси,  CRM можна переналаштувати під них, не додаючи додаткові інструменти.

2. Простота використання
Легкий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, лаконічні віджети: платформа, неначе сама інтегрується.

3. Зрозуміла установка
Для великих, багатофункціональних програм часто потрібна додаткова команда, аби банально навчитись, як натискати на ту чи іншу кнопку. Ціна такого задоволення теж не тішить. Натомість CRM для вашої ніші не забере багато часу та розберетесь «без головного болю». Тим самим швидше почнете тестувати програму, направляти процеси через неї.

4. Зручний імпорт даних. 

Важливість CRM 

Друге правило, яке тільки підтверджує переваги переходу: “CRM — не проект чи софт, це функція бізнесу”. Тому сприймати платформу, як разову акцію, експеримент — необачно. У компанії повинна бути впроваджена культура роботи з CRM, її постійна модернізація й розвиток скілів команди. Тоді вкрай важлива автоматизація пройде без бунту та тільки покращить зв'язок між замовником і вами. 
Програма Pullcrm створена саме такою. Наша онлайн платформа допомагає керувати, продавати й зростати. Вона максимально зручна, адже самі проходили через момент «наведення ладу» та знаємо, як складно без зрозумілої CRM-системи.

Етапи переходу в CRM

 1. Встановлення CRM-системи.
 2. Підготовка інформації для імпорту. 
 3. Перенесення бази клієнтів та ін. 
 4. Інтеграція з використовуваними сервісами. 
 5. Додавання користувачів і встановлення ієрархії доступу.
 6. Навчання команди роботі на платформі.

Далі проаналізуйте, як змінилися процеси, перевірте чи нічого не пропустили. CRM спонукає заглибитись у власний бізнес, оптимізувати його — тим самим покращити  й розширити його. Усі етапи нескладні, це неначе зробити генеральне прибирання. Проте потім отримаєте стійкий результат:

 1. Відстежування кожного моменту угоди й продуктивність роботи.
 2. Бізнес працюватиме без вас. Усе контролює додаток.
 3. Складені прогнози на майбутнє стануть точніші.
 4. Поліпшиться обслуговування клієнтів.
 5. Зросте ефективність команди: кількість автоматичних розсилок, опрацьованих заявок.
 6. Зменшення помилок, а час на виконання рутинних операцій скоротився.

Тож не гайте можливості,. сили, а завантажуйте онлайн платформу Pullcrm.